Spoštovani mladi planinci!

V soboto, 22. 9. 2018, bomo izvedli prvi planinski izlet na Straški vrh (Klobuk).
Otroci pridejo pred šolo ob 8.00h, vrnemo se okrog 12. ure.
Obuti naj bodo v pohodne čevlje, s seboj naj imajo rezervno majico, dežnik (palerina), malico in pijačo.
Spremljal nas bo planinski vodnik Stanislav Kragelj (Pd LPP).

Planinski pozdrav, Alenka Boštjančič

Klobuk – 441m

Datum: Sobota 22. 09. 2018, ob: 8.00h
Vodnik/Kontakt: Stanislav Kragelj, Pd LPP
Zborno mesto: OŠ Miško Kranjc
Izhodišče: OŠ Miško Kranjc
Cilj: Klobuk ( 441 m)
Zahtevnost: označena pot
Čas hoje: vzpon 1h.30min, skupaj 3h
Prihod: okrog 12.00h
Priporočena oprema: udobni pohodni čevlji, oblačila primerna vremenu in letnemu času, zaščita za sonce/dež/veter, malica in pijača iz nahrbtnika.
Kratek opis: Klobuk je 441 metrov visok vrh, ki se nahaja zahodno od Ljubljane.
Od Osnovne šole Miško Kranjec gremo po cesti do Podutika. Zavijemo v gozd in po uhojeni planinski poti obidemo Straški vrh. S sedla nadaljujemo po poti rahlo vkreber in kmalu prispemo do lovske koče, ki je konec tedna odprta. Od Lovske koče smo v petih minutah na vrhu Klubuk (441m). Pri lovski koči bomo imeli postanek, malica in žigosanje (otroci dobijo Cici dnevnik).
Povratek po poti pristopa.