Obiskal nas je Peter Čičerov, letalski nadzornik Javne agencije za civilno letalstvo in modelar. Učencem je predstavil začetke in razvoj letalstva, predstavil poklice v letalstvu, pravila letenja in preko predstavitve modelarstva, učencem razložil kako brezpilotni zrakoplov leti.

Da je bilo zadoščeno tehnični radovednosti, so imeli učenci ogled nekaj brezpilotnih zrakoplovov – med njimi izjemno repliko šolskega helikopterja Slovenske policije v razmerju 1:6,5 (premer rotorja 1560mm), ki jo je s filigransko natančnostjo izdelal predavatelj v šestih letih. Prav tako jim je G. Peter opisal dele brezpilotnega zrakoplova, razložil kako se tak zrakoplov giblje v zraku in opisal dele razstavljenih zrakoplovov. Na koncu je sledila še demonstracija letenja zrakoplova v šolski telovadnici.

Učenci so vse skupaj spremljali z velikim zanimanjem.