Našo šolo je včeraj obiskal igralec, režiser in pevec Gojmir Lešnjak- Gojc.  Povabili smo ga s posebno misijo in sicer, da učencem in učiteljem približa življenje z disleksijo. Marsikdo tega ne ve, a ta veliki umetnik je pravzaprav tudi sam dislektik.

V pogovoru, ki ga je vodila Urška Klajn Marion, je v svojem humorno navihanem stilu iskreno in brez dlake na jeziku spregovoril tako o težkih kot pozitivnih in celo smešnih trenutkih, ki jih je doživel zaradi disleksije. Zelo doživeto je orisal, kakšna so bila njegova šolska in študijska leta, s čim se kot dislektik srečuje v vsakdanu ter kako vidi in doživlja svet. Izvedeli pa smo tudi, da je veliko znanih in slavnih umetnikov z raznih področij dislektikov.

Omizju se je pridružila tudi učiteljica likovne umetnosti, mag. Mateja Kranjc. Zaupala nam je, da je tudi njen vsakdan kar precej poseben, saj ima poleg disleksije diskalkulijo.

Oba govorca sta naše poznavanje motenj disleksije in diskalkulije obogatila z nekaj svojimi izkušnjami. Učence sta spodbudila z navdihujočim sporočilom, da je z delom, trudom in vztrajnostjo mogoče preseči ovire na poti do svojih sanj.

Gojmir Lešnjak Gojc je nastop zaključil s popotnico o pomembnosti medsebojne tolerance: s strpnostjo in toleranco lahko vsi lepo živimo!

Ana Furlan