V četrtek, 5. 4., se je v BIT Centru odvijalo ekipno prvenstvo OŠ Ljubljane v badmintonu. Našo ekipo so sestavljali: Ajda Toplak, Enja Brumec Kovačević (obe 8. b), Martin Šelih (9. a) in Luka Novak (9. b). Z nasprotno ekipo OŠ Nove Fužine so se pomerili v 5 dvobojih: v ženskih enojkah se je borila Ajda, v moških enojkah Martin, v ženskih dvojicah se nista dali Ajda in Enja, lahko nalogo sta imela Luka in Martin v moških dvojicah, tudi Enja in Luka nista imela težav v mešanih dvojicah. Nasprotnike smo premagali z izidom 4:1, s tem postali ekipni prvaki osnovnih šol Ljubljane v badmintonu in se uvrstili na državno prvenstvo. Čestitke!

Na državnem prvenstvu v torek, 10. 4. 2018, je bil nivo badmintona veliko višji in naša ekipa, ki je imela za seboj samo dva skupna treninga, ni mogla kljubovat ekipi OŠ Mirne pri Trebnjem in OŠ Rudolfa Maistra iz Maribora, ki redno trenirajo na interesni dejavnosti, ki jo imajo v šoli. Tako smo z dvema porazoma zaključili državno prvenstvo znotraj skupine in odšli domov z dvignjeno glavo.

Čestitke Ajdi, Enji, Luku in Martinu!

Zapisala: Tjaša Ježek

ž