5. maja so drugošolce obiskali člani Društva za teorijo in kulturo hendikepa. Izvedli so delavnico Bontonček, ki je namenjena ozaveščanju o življenju hendikepiranih.

Obiskala nas je gospa na invalidskem vozičku. Z njo je bila asistentka. Pokazala nam je, kako se presede z električnega vozička na ročnega. Potem smo imeli delavnice. Poskusili smo, kako bi bilo, če bi bili mi na njenem mestu. Bilo je zelo zanimivo.

Ema Bajec, 2.a

Obiskala nas je gospa na invalidskem vozičku. Povedala nam je, kako se počuti na invalidskem vozičku. Imeli smo delavnice, kako se giba, če si na vozičku. Potem smo gledali slike o njenem življenju in se pogovarjali.

Bert Kovačič, 2.a

Danes nas je obiskala gospa Katrin. Z njo je prišel tudi njen osebni asistent Samo. Izvedeli smo, da je gospa Katrin slepa in je na invalidskem vozičku. Povedala nam je, na kakšen način opravlja določena hišna opravila. Najbolj mi je bilo všeč igranje družabnih iger, ki so prilagojene slepim ljudem. Počeli smo veliko zabavnih stvari.

Jernej Sosič, 2. b

Danes sta nas obiskala gospa Katrin in gospod Samo. Gospa Katrin nam je povedala in pokazala veliko zanimivih primerov iz svojega življenja. Ker je na invalidskem vozičku, včasih potrebuje pomoč. Naučili smo se, da se ljudje med seboj razlikujemo. Prav je, da osebo najprej vprašamo, če potrebuje pomoč. Zelo mi je bilo všeč, ko smo slikali z usti in z nogami.

Lena Vencelj, 2. b

V petek nas je obiskala gospa Katrin na vozičku in zraven je bil gospod Samo – njen pomočnik. Povedala nam je, kaj moramo narediti, ko vidimo kakšno osebo, ki ima kakšne težave z vidom, sluhom ali je na vozičku.

Nejka Gorenc, 2. c

V petek nas je obiskala gospa, ki ji je bilo ime Katrin. Bila je na vozičku in ne vidi. Povedala nam je, da se je morala v svojem življenju prilagoditi. Pokazala nam je različne igre, ki so posebne, ker so jih prilagodili slepim osebam. Z njo je bil tudi gospod Samo, ki ji je pomaga. Delavnica mi je bila zelo všeč, ker sem lahko izvedela, kako je tako živeti.

Zala Komelj, 2. c

 

Dostopnost