Moramo priznati, da smo danes “pošteno” praznovali Evropski teden mobilnosti in dan brez avtomobila. Že zjutraj nas je veselil pogled na prezasedene kolesarnice in na način prihoda v šolo velike večine učencev. Bravo vsem, ki ste danes izbrali trajnosti način prihoda v šolo in domov.
Celo dopoldne in tudi popoldne v podaljšanem bivanju smo izvajali različne aktivnosti na temo mobilnosti. Preizkušali smo se v spretnostni vožnji s skiroji in kolesi ter v kvizu Sive prometne celice pokazali tudi svoje teoretično znanje na to temo.
Vrhunec praznovanja pa je bil sigurno kratek koncert priljubljenega slovenskega raperja Nipkeja in njegovo vztrajno fotografiranje z učenci in učenkami in razdeljevanje avtogramov. Hvala, Nipke! In hvala ČS Dravlje in ŠD Podutik za organizacijo dogodka.
Upamo, da se bomo vsi tudi ob “običajnih dneh” čim večkrat za naše poti raje usedli na kolo ali pognali skiro ali “pešhondo”, kot pa se usedli v avto.