V sredo, 23. 5., dopoldne je stadion Žak gostil Prvenstvo OŠ Ljubljane v atletiki. Našo šolo je v konkurenci mlajših zastopalo 21 učencev in učenk, med njimi trije dobitniki medalj: Anže Mostar Južina (7. b) je bil s časom 8,86 s 2. najhitrejši na 60 m, prav tako 2. mesto je osvojil Anes Čatić (7. b) na 300-metrski razdalji (50,08 s), Zala Peklaj pa je vortex vrgla najdle med mlajšimi dekleti, in sicer 39,20 m. Odlično 4. mesto je osvojila Sara Žunič v skoku v višino (120 cm), Filip Bastar (7. b) je za las zgrešil finale v teku na 60 m.

Med starejšimi je našo šolo zastopalo 11 učencev in učenk, med njimi imamo 2 dobitnika medalj: Ana Katarina Mandič (8. a) je zasedla 3. mesto v skoku v daljino (4,33 cm), prav tako 3. je bila tudi Enja Brumec Kovačević v metu vortexa (39,05 m). V finale so se v teku na 60 m uvrstili Bart Bastar (8. a) in Anže Suhadolc (9. a) ter med dekleti Ajda Rot (9. a), Filip Cerkovnik (9. a) je zasedel odlično 4. mesto v skoku v daljino (4,97 cm). Dekleta iz 8. a so za manj kot sekundo zgrešila medaljo v štafeti 4 x 100 m.

Čestitke vsem našim tekmovalcem za odlične uspehe!

Podrobne rezultate si lahko ogledate na oglasni deski pred telovadnico in na spletni strani Timinga Ljubljana: http://remote.timingljubljana.si/timing/baze2013/20180523-LJBPP.pdf