Na podlagi danes sprejetega odloka vlade o prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja ter univerzah in samostojnih zavodih, s katerim od jutri do preklica zaradi preprečevanja širjenja nalezljive bolezni COVID-19 prepoveduje zbiranje ljudi v vseh izobraževalnih ustanovah, je do nadaljnjega ukinjeno kakršnokoli organizirano varstvo otrok, saj je širjenje virusa COVID-19 najintenzivneje prav preko najmlajših, neposredno ogroženo pa je tudi vse zaposleno osebje. To pa pomeni, da na nivoju MOL ne bosta za nujno varstvo otrok delovala dva predvidena dežurna vrtca in ena šola, temveč bo potrebno na podlagi poziva predsednika  vlade županu in civilni zaščiti (priponka) organizirati NUJNO varstvo teh otrok na domu prosilca ali prostovoljca.

Prosimo starše, ki potrebujejo NUJNO varstvo otrok, da nam to nemudoma javijo na tadej.seme@guest.arnes.si